Od niedawna moją pasją stała się gra na saksofonie altowym. W kwietniu 2017 roku, gdy dowiedziałam się o przesłuchaniach do orkiestry dętej, postanowiłam spróbować. Uczę się już od 11 miesięcy i widzę tego skutki. W celu rozwijania swoich umiejętności zastanawiam się nad pójściem do szkoły muzycznej. Na początku zaczynałam od różnego radzaju wiczeń oddechowych i gam. Następnie grałam krótkie, czasami dłuższe utwory. Teraz przechodzę do marszy. 25 maja wyjeżdżam na pierwszy koncert. Bardzo się z tego cieszę i ciężką pracą chcę niedługo wejść do głównego składu orkiestry dętej. Myślę, że każdy powinien odnaleźć swoją pasję, gdyż w przyszłości może wiele na tym zyskać. Powodzenia w znalezieniu siebie!
Saksofon to instrument dęty drewniany z grupy aerofonów stroikowych. Klasyfikację tę zawdzięcza swojej budowie i stroikowi. Występuje w siedmiu odmianach różniących się wielkością i zakresem dźwięków. Najczęściej stosowanymi odmianami saksofonów są:
-saksofon sopranowy,
-saksofon altowy,
-saksofon tenorowy,
-saksofon barytonowy.
Pod koniec lat dziewięćdziesiątych B. Eppelsheim skonstruował nowe, "saksofonopodobne" instrumenty operujące w rejestrach ekstremalnych: tubax, saksofon subkontrabasowy i soprillo. Już cztery lata po wynalezieniu saksofon został użyty jako instrument koncertowy. Hector Berlioz wprowadza saksofon do swego dzieła chóralnego Chant Sacre. W grudniu tego samego roku zostaje pierwszy raz umieszczony w składzie orkiestry symfonicznej w operze Ostatni król Judei Georges'a Kastnera. W 1845 pierwszy raz i to z wielkim powodzeniem zostaje użyty w orkiestrze marszowej. W 1858 Adolphe Sax zostaje pierwszym profesorem gry na saksofonie w konserwatorium paryskim.